Ulaşım

Çeşme ilçesi İzmir Şehir Merkezine 70 kilometre, Adnan Menderes Havalimanı'na 75 kilometre, İzmir Otogarı İlçeler Terminali'nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile Üçkuyular ilçe otobüs terminalinden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile,( sabah 7 den akşam 8 e kadar her saat üçkuyulardan otobüs bulunmakta) Adnan Menderes Havalimanı'ndan Mimtur Seyahat Acentasının ücretli servisleri ile, veya Hava alanı taksileri ile İstanbul, Ankara, Bursa illerinden Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Kamil Koç Turizm ve Metro Turizm'in direk seferleri ile, Özel araçlarınız ile İzmir'den Çeşme otobanı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Çeşme Kale ve Müzesi

Tarihi eserler açısından da zengindir Çeşme. Dikkatli bir şekilde korunan ve gerekli restorasyonları yapılan tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz. Bunlardan en meşhurları Çeşme Kalesi, Kervansaray ve Kilisedir. Yaz aylarında kilisede düzenlenen sanat sergilerinin de sizleri büyüleyeceğini umuyoruz. Çeşme Kalesinde de bir gezinti ile Çeşmeye farklı bir gözden bakabilirsiniz.

Çeşme Pilajları

Geniş ve beyaz kumlu plajların temizliği ile ön plana çıkmasının yanı sıra kıyıdan 100 metre ileriye de açılınsa insan boyunu geçmeyecek derinlikte olması çocukların güvenliği açısından da önemli bir unsur oluşturmaktadır. Özellikle termal kaynaklarla beslenen bu sığ sular etrafında iken ultraviyole ışınlarının sağlık açısından daha faydalı olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. İster bir çok hastalığa da iyi gelen bu termal sulardan faydalanabilir, isterseniz kendinizi çeşmenin eşsiz ve mavi sularına bırakabilirsiniz.

Blog

Misafirlerimizden

İrtibat Bilgileri

İnönü Mahallesi 2133 Sokak No:4/A
Çevreyolu üzeri - Çeşme - İZMİR
TEL : (0232) 712 73 00 (Pbx) - 712 03 77
FAX: (0232) 712 05 77
E-mail : info@siriusmihotel.com
Sirius Mi Hotel© 2017
facebook